Wrzątek z kranu ?

Cieszy się ogromną popularnością w Wielkiej Brytanii, Holandii i Skandynawii, coraz częściej słychać o nim w Polsce. O kim, a w zasadzie o czym mowa? Uwaga, Proszę Państwa, przedstawiamy Państwu kran z .. wrzątkiem! System, o którym chcemy napisać, łączy w sobie 3 funkcje: dostarcza wodę zimną, ciepłą , a także zapewnia bezpośredni dostęp do wody wrzącej z tego samego kranu.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Powyżej pokazujemy 3 modele kranów : Dolce, Gusto oraz Caldo firmy ITHO. Dwa pierwsze są produktami typu 3in1, zapewniają wodę ciepłą, zimną oraz wrzątek 100 stopni, trzeci model zaś zapewnia nam dostęp do wrzącej wody, zatem może być uzupełnieniem istniejącej klasycznej baterii.

Jak to działa ? Otóż, przefiltrowana woda trafia do bojlera umieszczonego w szafce pod zlewem, podgrzewającego wodę do temperatury 114 st. C, co zapewnia nam pozbycie się wszelkich drobnoustrojów. Woda, płynąc przez instalację schładza się do temperatury 100 st. C i wówczas gotowa jest do użycia. Wg producenta podgrzewanie 2,5 l wody trwa 12 minut, potem podgrzewacz przechodzi w tryb czuwania o niskim poborze mocy 10-12W na godzinę ( czyli mniej niż pobiera żarówka energooszczędna) , co generuje koszty nie większe niż 50 groszy dziennie!

A co w kwestii bezpieczeństwa?  Strumień wrzątku uruchamia się osobnym kurkiem wyposażonym w system Child Protect. Kurek należy najpierw nacisnąć, a dopiero potem przekręcić, co stanowi odpowiednie zabezpieczenie przed przypadkowym użyciem produktu przez dziecko. Wylewka kranu nie ogrzewa się, pozostaje cały czas zimna.

Gadżet czy przydatny produkt? Do czego może się przydać w codziennej pracy pani domu ? Hmmm.. propozycje są następujące : blanszowanie warzyw, wyparzanie naczyń dla dzieci, smoczków, przygotowywanie posiłków „od reki” , przygotowanie wody na makaron, zalewanie kawy, herbaty w bardzo szybki sposób.

Naszym zdaniem fajny pomysł, ale jednak mimo wszystkich jego zalet umieścilibyśmy go na półce z gadżetami .

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: