Magia Mozaiki – rzeczy spod kobiecych dłoni !

Tym razem chcieliśmy zaprezentować prace pewnych młodych i zdolnych dziewczyn, zajmujących się tworzeniem mozaikowego designu. Poprosiliśmy je, aby napisały o sobie kilka słów, zachęcamy do lektury!

_
Mozaiką zajęłyśmy ponieważ obie poszukiwałyśmy dla siebie jakiegoś twórczego i oryginalnego zajęcia… a że bardzo podobały mi się prace wykonane w tej technice, postanowiłam zająć się właśnie tym i namówiłam Sylwię – moją przyjaciółkę jeszcze z czasów dzieciństwa, żeby się przyłączyła. Mozaikowanie bardzo nam się spodobało… Jest to niewątpliwie zajęcie wymagające wiele cierpliwości – szczególnie dużo czasu zabiera dopasowywanie poszczególnych fragmentów mozaiki, jednocześnie jest to też zajęcie wyjątkowo twórcze i przynoszące dużo satysfakcji: mozaikę można wykonać z niemalże wszystkiego i na wszystkim a ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Obie lubimy szczególnie zdobić przedmioty stare, często niechciane już przez innych, nadając im „drugie życie”. W naszych pracach wykorzystujemy głównie kawałki płytek ceramicznych. Czasem używamy też szkła, potłuczoną porcelanę, muszle i kamienie. Obecnie przymierzamy się do pracy nad morską mozaiką w większym formacie, która ozdobi ściany w mojej łazience
I napiszę jeszcze, że póki co, to tylko hobby… czy w przyszłości będzie „coś więcej” (chciałybyśmy) – zobaczymy. 

_

Nam bardzo się podoba takie hobby, gratulujemy pomysłu i talentu i zachęcamy dziewczyny do dalszych działań!

Mozaikowe gadżety można obejrzeć na blogu : http://magiamozaiki.blogspot.com/. Naszymi faworytami są :

Wiosenny Mozaikowy Stolik

Dwulicowa Taca Espresso

oraz stolik/szafka nocna

Dziewczynom  życzymy owocnych inspiracji i  dalszego rozwoju! Czekamy z niecierpliwością na dalsze prace, a  Was w międzyczasie zachęcamy  do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez autorki bloga , do wygrania skrzynka ozdobiona mozaiką ! Zasady uczestnictwa TUTAJ.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: