Mała Łazieka – metamorfoza.

Przedstawiamy kolejny projekt wnętrz. Tym razem – metamorfoza łazienki w Kielcach.

Bardzo małe pomieszczenie, szczęśliwie w mieszkaniu był wydzielony osobny WC, co dawało nam więcej miejsca do wykorzystania w remontowanej przestrzeni.

Założenia były dość proste, mianowicie należało ją odświeżyć mając na uwadze niezbyt duże koszty remontu. Ściany pomieszczenia wyłożone były starą boazerią, początkowo zastanawialiśmy się czy jej nie zostawić chociaż w części i nie pomalować desek na biało. Zrezygnowaliśmy  z tego pomysłu ze względu na słabą jakość i duże zniszczenia w istniejącej okładzinie.

Należało także wymienić wannę na kabinę prysznicową, co nie tylko dawało nam więcej wolnej przestrzeni w łazience, ale także było wygodniejszą opcją dla Klientów. Jeśli chodzi o instalacje, sugerowano nam , aby nie burzyć zbyt wiele i raczej zachować to co już istniało.

Łazienka przed remontem wyglądała następująco.

Remontowane pomieszczenie to łazienka w bloku z lat 60 tych, czyli standardowo nie za duże pomieszczenie , dość ustawne, ale bez wielkich możliwości aranżacyjnych, szczególnie przy założeniu „odświeżamy” a nie „rujnujemy”. Tym bardziej, że inwestycja obejmowała remont tylko jednego pomieszczenia. Pozostała część mieszkania planowana jest do remontu w przyszłości.

Zaproponowaliśmy kilka koncepcji uwzględniając niewielki budżet przeznaczony na remont. Ostatecznie Klienci wybrali wersję z płytkami z kolekcji Secret Ceramiki Paradyż. Cieszyliśmy się bardzo z tego wyboru, ponieważ ta płytka wydawała nam się najładniejsza ze wszystkich oscylujących w podobnych cenach.  Łazienka, wedle życzenia Klientów, miała być wykończona klasycznie, choć ze smakiem. Nie udało nam się niestety przekonać Inwestorów do koncepcji, która zakładała tzw. „oszczędność na materiale” czyli ułożenie płytek tylko w obrębie kabiny oraz umywalki i pozostawienie reszty ścian bez płytek. Nasi Klienci to osoby , które większą wagę przykładali do funkcji i praktycyzmu niż do współczesnych trendów, a my staraliśmy się dostosować projekt do wszystkich ich potrzeb i preferencji. Dlatego też uszanowaliśmy ich decyzję.

W rezultacie udało się przeprowadzić remont i łazienka jest już gotowa w całej swej okazałości , oto ona:

Walczyliśmy także o duże lustro na pełną szerokość ściany, aby powiększyć optycznie małe pomieszczenie. Jednak w rezultacie podczas realizacji nasi Klienci zdecydowali się zmniejszyć szerokość lustra obawiając się jego zbyt dużych rozmiarów. Nam pozostaje tylko z żalem stwierdzić, że szkoda…i zaakceptować 🙂

Meble oraz ceramikę wybraliśmy w jednym z kieleckich salonów łazienkowych, podobnie jak kolekcję płytek. Los spłatał nam figla, ponieważ w zamierzeniu projektowym obudowa brodzika miała być w pięknej mozaice szklanej z kolekcji Secret, natomiast okazało się, że trzeba na nią dość długo czekać, a prace remontowe praktycznie już zostały rozpoczęte, w związku z tym zdecydowaliśmy , że brodzik wyłożymy pociętą ciemną płytką.

Cieszymy się , że remont udało się doprowadzić do końca. Nie trudno zauważyć, że dzięki metamorfozie, obecna łazienka zyskała na elegancji (to zasługa ciemnej płytki z kolekcji). Dzięki zastosowaniu jasnej płytki i dużego lustra, w którym odbijają się jasne ściany , udało się uniknąć zbyt ciemnej przestrzeni, której początkowo obawiali się Inwestorzy. Jednocześnie taki zabieg optycznie powiększa małe pomieszczenie i nadaje mu lekkości. Teraz odświeżona, praktyczna i elegancka łazienka w pełni zaspokaja potrzeby swoich użytkowników.

Dziękujemy za współpracę!

P.S. Podziękowania dla naszej szalonej „fotoblogerki” Karoliny Marzec za cyknięcie fotek z realizacji!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: