Targi Wnętrz w Krakowie – relacja

W miniony weekend krakowskie Centrum Handlowe Chemobudowa było siedzibą krakowskiego Festiwalu Wnętrz. Mielismy tą przyjemność, aby w piękne sobotnie przedpołudnie zawitać do murów stałej wystawy budownictwa, wysłuchać relacji pana Alfreda Marka z corocznych targów w Mediolanie nt. analizy trendów  oraz zobaczyć co ciekawego przygotowały w tym roku firmy prezentujące swoje produkty.

Pokazujemy kilka zdjęć , naszym zdaniem, najciekawszych prezentowanych produktów lub producentów.

Urocze sześcienne kinkiety Maxi Cube prezentowane przez firmę Aquaform.

Dla inspirujących się sztuką folkloru firma AT design zaprezentowała wszelakiego rodzaju ozdoby, dekoracje, wycinanki i wzory przetworzone na współczesną formę, wykonane w nowych technologiach ale z zachowaniem ludowego charakteru.

Troszkę mebli :

Pojawiły się także zwierzaki …

Kilka zdjęć ciekawych grzejników prezentowanych przez Kalmar :

Na targach prezentował się także sklep internetowy przyklej.pl . Pokazano bardzo ciekawe wzory naklejek, plakatów i obrazów oraz przyklejkopety. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej sklepu i obejrzenia nowych kolekcji, szczególnie działu „oldschool wallpapers” na stronie http://www.przyklejkopety.pl

Mieliśmy także niewątpliwą przyjemność przyjrzeć się odbywającym się w ramach targów warsztatom rodzinnym pod nazwą „Zostań małym designerem” którym partnerowała firma KLUDI.  Warsztaty prowadzili panowie malarz Józef Chyży oraz rzeźbiarz Ignacy Nowodworski. Celem  było stworzenie prawdziwych kranów wg własnego projektu (!) i wykonania,  przy użyciu takich materiałów jak rurki, węże , złączki, etc. Na koniec, z każdego jakże niewątpliwie przemyślanego i oryginalnego prototypu baterii popłynęła woda ! 🙂  Mimo iż nie braliśmy czynnie udziału w zajęciach bardzo nam się podobała kreatywność młodych twórców oraz sam pomysł i idea. Był to zdecydowanie jeden z najciekawszych aspektów tejże wystawy.

Ciekawą sprawą okazał się także wóz firmy KOŁO zaparkowany nieopodal hali wystawienniczej prezentujący swoją ofertę wewnątrz auta. autoKOŁO to wóz który jeździ po całej Polsce (podobno codziennie odwiedza inne miasto) promując w ten sposób armaturę i ceramikę producenta. Tak wygląda na zewnątrz :

A tak w środku :

I to byłoby na tyle jeśli chodzi o atrakcje sobotnich targów wnętrz w Krakowie.  Oczywiście oprócz pokazanych  przez nas zdjęć produktów i producentów hala prezentowała także iRoboty (potocznie zwane Roombą), Coway’e, meble i akcesoria łazienkowe, deski podłogowe, meble ogrodowe (notabene nawet Leroy Merlin miało swoje stoisko), meble jadalniane, sprzęt AGD, stolarkę wewnętrzną i zewnętrzną. Na antresoli mieściły się także stoiska z poradami projektantów , prezentowały się również pracownie projektowe…..itd, itd. My wybraliśmy te najciekawsze naszym zdaniem elementy wystawy. Reasumując jesteśmy nieco zaskoczeni małą liczbą wystawców z branży wnętrzarskiej, którzy prezentowali się na targach, a także mimo wszytko niedopracowaną koncepcją samego eventu. Naszym skromnym zdaniem, można było zorganizować wystawę w dużo ciekawszy sposób niż poprzez najprostsze rozwiązanie z możliwych, czyli w zasadzie ograniczenie się do rozstawienia w przestrzeni hali stoisk reklamowych i tradycyjnie – nagminnego rozdawania wszelakich ulotek. Do Mediolanu jednak nam bardzo daleko 🙂 właściwie to dzielą nas lata świetlne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: