Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego 2011

Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego to jedno z największych cyklicznych wydarzeń ukazujących i promujących bogactwo kulturowe Małopolski. Powstały z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego, a realizowane są przez Małopolski Instytut Kultury. Co roku, podczas dwóch majowych dni, można nieodpłatnie zwiedzić kilkanaście wybranych obiektów, korzystając z materiałów przygotowanych specjalnie w tym celu, a także poznawać przeszłość i tradycje regionu, uczestnicząc w licznych imprezach towarzyszących. Wśród udostępnianych zabytków znajdują się obiekty mało znane lub na co dzień niedostępne, pozostające często w rękach prywatnych.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w XIII edycji  Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego. W tym roku odbywać się będą w dniach 14-15 maja  pod nazwą „Twarze Małopolski”.  Podczas festiwalu zostanie zaprezentowanych 12 zabytków i związana z nimi historia, wydarzenia i postacie. Już od 7 maja można zobaczyć prezentowaną na Małym Rynku instalację artystyczną „Powiązania”, interaktywną wystawę prezentującą poprzez swą designerską formę dziedzictwo regionu.

Na filmie możecie obejrzeć montaż finezyjnie falującego na wietrze gąszczu plecionek ludowych i koronek nawiązujących do tradycji rzemieślniczej.  Pawilon został zaprojektowany przez studio LATALAdesign . Na nas wrażenie robi także zmieniające się jak w kalejdoskopie niebo nad krakowskim Małym Rynkiem!

lataladesign.com

lataladesign.com

Zarówno w sobotę jak i w niedzielę będziemy mogli w ramach Trasy Krakowskiej zwiedzić kilka zabytków Krakowa, szczegółowy program na stronie http://2011.dnidziedzictwa.pl/trasa-krakowska/

Przede wszystkim zaś  zachęcamy do uczestnictwa w spacerze szlakiem architektury lat 60. którego motywem przewodnim będzie „Dziedzictwo późnego modernizmu”. Zbiórka o godzinie 15.00 pod wejściem głównym Kina Kijów. (Powtórka spaceru także w niedzielę od godziny 11.00).

O 18.30 w księgarni House of Albums  odbędzie się spotkanie z panią Małgorzatą Włodarczyk pt. : „Późny modernizm jako element dziedzictwa kulturowego”

źródło : http://www.dnidziedzictwa.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: