Łazienka inna niż wszystkie !

Łazienka – temat rzeka. W obliczu szerokiej oferty producentów płytek ceramicznych, ceramiki, armatury, materiałów wykończeniowych można stwierdzić że zaprojektowanie współczesnej łazienki jest teraz prostsze niż kiedykolwiek. Czy aby na pewno? Czy ktoś z Was zastanawiał się kiedyś nad zasadami ergonomii , które powinny zapanować w łazience? Albo czy ktoś obrał zdefiniowany styl i określoną estetykę?  Czy ważne są dla Was materiały wykończeniowe dobrej jakości? Czy Wasze pomieszczenie spełnia wszystkie oczekiwania i potrzeby? Może czegoś brakuję albo coś zajmuje niepotrzebnie miejsce? Wreszcie, czy zdajecie sobie sprawę z tego , że  na wybraną aranżację będziecie zdani przez kolejne 7-10 lat aż do następnego remontu?

Układ funkcjonalny pomieszczenia, jego lokalizacja, umieszczona ceramika, użyta armatura i materiały wykończeniowe, odpowiedni charakter wnętrza i jego kolorystyka, dodatki, to wszystko kształtuje naszą przestrzeń i zdaje sie być najważniejszymi kryteriami w ocenie czy dane wnętrze odczuwamy w pozytywny czy negatywny sposób.

Oglądając inspiracje, realizacje i projekty zauważamy że gusta są różne. Na niektóre osoby dana aranżacja będzie wpływała w pozytywny sposób, na inne wręcz przeciwnie. Ale przecież de gustibus et coloribus non est disputandum . Ważne aby obrać własny styl, wsłuchać się w potrzeby i zadać sobie pytanie co jest dla nas istotne w projekcie łazienki i dlaczego ma właśnie być tak a nie inaczej.

Moglibyśmy napisać elaborat na temat prawidłowego zaprojektowania łazienki, gdzie umieścić dany sprzęt, jak ukryć to co należy ukryć, co wyeksponować, jaka powinna być lokalizacja łazienki w przestrzeni domu czy mieszkania, moglibyśmy pisać o wyższości wanny nad kabiną prysznicową i o tym czy lepiej wykończyć całą łazienkę płytkami czy tylko częściowo,  ale stron tego typu jest już wystarczająco dużo w sieci i zdaje nam się, że dostatecznie wyczerpują temat. Opiszemy Wam po prostu czym się inspirujemy i co wydaje nam się ciekawe i godne polecenia.

Podobają nam się łazienki minimalistyczne, połączenie dwóch kontrastujących ze sobą kolorów,  geometryczne kształty i czystość jaka bije z surowego wnętrza, użycie betonu architektonicznego.

Nie gardzimy także łazienkami stawiającymi na naturę i przyrodę. Podoba nam się połączenie bieli z drewnem i naturalnym kamieniem charakteryzujące się głębią harmonii.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: